Counseling / Poradna

Discuss HW and SW

Counseling / Poradna

Postby Aeternitas » Sun Oct 07, 2012 5:55 pm

Have you a problem with HW or SW? Maybe we can help.

Nějaký probém s počítačem, s HW, SW? Možná pomůzeme. :D
ImageImageImageImageImageImage
User avatar
Aeternitas
The Dark Mages Mod Team
The Dark Mages
The Modders
The Dark Forests Times
The Highest Dark Mage
The Highest Dark Mage
 
Posts: 34960
Joined: Mon Sep 24, 2012 8:15 pm
Location: Nordmar Highland
  topic author

Re: Counseling / Poradna

Postby Richie » Thu Nov 28, 2013 8:13 pm

Tak... teraz vás tu na kolenách prsím o nejaké rady. :D

V blízkej budúcnosti mám rozplánovaný nový PC a potrebujem poradiť ohľadom komponent. PC bude zameraný na grafiku, 3d a tomu podobné. Ohľadom hier je to ťažšie, pretože nemám v pláne ich moc hrať, i keď možno raz... 8-)

Takže začnime u CPU a GPU. Ako veľmi má GPU vplyv na modelovanie? Lebo rozmýšľam nad variantou 4-core procesoru Intel i7 3.6GHz (3.9GHz Turbo) a silnejšej GTX grafiky GeForce (Napr. gtx760, gtx770...). Alebo tie peniaze viac vsadiť na procesor 6-core i7 3.4GHz (3.9GHz Turbo) a slabšej grafiky GTX650 a pod.
U CPU moc na výber nemám, mám tu len 3 procesory (Sandy Bridge-E), pričom reálne si môžem dovoliť len dva. :D Rozdiel v cene je ~200€ pri CPU a ~150€ pri GPU.

Ďalšia vec je RAM. Základná doska podporuje quad-channel (4 sloty). Koľko asi reálne môžem využiť RAM? Pri základe sa rozhodujem medzi možnosťou 2x4GB (zatiaľ, neskôr by som mohol doplniť na 4x4GB) a druhou 1x8GB, poprípade 2x8GB a to sa dá doplniť až na 32GB. Doska podporuje až 64GB, ale dnes je niečo také ešte príliš snové. :D

Ináč, základná doska je TU.

U všetkého ostatného som takpovediac rozhodnutý. :) Tak čo? Písal som to len tak do luftu alebo mi časom poradíte? :troll:
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Donec odio. Quisque volutpat mattis eros. Nullam malesuada erat ut turpis. Suspendisse urna nibh, viverra non, semper suscipit, posuere a, pede.
User avatar
Richie
The Dark Mages Mod Team
The Dark Mages
The Modders
The Man with the Whip
The Man with the Whip
 
Posts: 27514
Joined: Mon Sep 24, 2012 9:59 pm

Re: Counseling / Poradna

Postby Aeternitas » Thu Nov 28, 2013 8:21 pm

Do luftu. :D :troll:

Ne procesor bych bral 4-jadro s lepsi grafarnou. Jednoznacne. Na pameti tolik nezalezi, kdyz ji mas 32GB. To staci az nad hlavu.

Zas na druhou stranu si ten komp kupujes tak na 3-4 roky. Zas prilis velky boom to nebude v mezidobi.
ImageImageImageImageImageImage
User avatar
Aeternitas
The Dark Mages Mod Team
The Dark Mages
The Modders
The Dark Forests Times
The Highest Dark Mage
The Highest Dark Mage
 
Posts: 34960
Joined: Mon Sep 24, 2012 8:15 pm
Location: Nordmar Highland
  topic author

Re: Counseling / Poradna

Postby Richie » Thu Nov 28, 2013 8:22 pm

No, kupujem na dlhšie, nie som ten typ, čo tak často upgraduje. Poprípade môžem upgradnuť komponentu raz za nejaký čas. :)
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Donec odio. Quisque volutpat mattis eros. Nullam malesuada erat ut turpis. Suspendisse urna nibh, viverra non, semper suscipit, posuere a, pede.
User avatar
Richie
The Dark Mages Mod Team
The Dark Mages
The Modders
The Man with the Whip
The Man with the Whip
 
Posts: 27514
Joined: Mon Sep 24, 2012 9:59 pm

Re: Counseling / Poradna

Postby Velky Dyrian » Thu Nov 28, 2013 8:27 pm

Richie wrote:Tak... teraz vás tu na kolenách prsím o nejaké rady. :D

V blízkej budúcnosti mám rozplánovaný nový PC a potrebujem poradiť ohľadom komponent. PC bude zameraný na grafiku, 3d a tomu podobné. Ohľadom hier je to ťažšie, pretože nemám v pláne ich moc hrať, i keď možno raz... 8-)

Takže začnime u CPU a GPU. Ako veľmi má GPU vplyv na modelovanie? Lebo rozmýšľam nad variantou 4-core procesoru Intel i7 3.6GHz (3.9GHz Turbo) a silnejšej GTX grafiky GeForce (Napr. gtx760, gtx770...). Alebo tie peniaze viac vsadiť na procesor 6-core i7 3.4GHz (3.9GHz Turbo) a slabšej grafiky GTX650 a pod.
U CPU moc na výber nemám, mám tu len 3 procesory (Sandy Bridge-E), pričom reálne si môžem dovoliť len dva. :D Rozdiel v cene je ~200€ pri CPU a ~150€ pri GPU.

Ďalšia vec je RAM. Základná doska podporuje quad-channel (4 sloty). Koľko asi reálne môžem využiť RAM? Pri základe sa rozhodujem medzi možnosťou 2x4GB (zatiaľ, neskôr by som mohol doplniť na 4x4GB) a druhou 1x8GB, poprípade 2x8GB a to sa dá doplniť až na 32GB. Doska podporuje až 64GB, ale dnes je niečo také ešte príliš snové. :D

Ináč, základná doska je TU.

U všetkého ostatného som takpovediac rozhodnutý. :) Tak čo? Písal som to len tak do luftu alebo mi časom poradíte? :troll:



Co se týče využití té GPU při modelování, tak samotná pracovní scéna moc na GPU podle mě náročná nebude a co se týče renderování, tak to defaultně probíhá přes procesor, takže se GPU nevyužije vůbec, ale dále jde renderovat přes cuda jádra, přes které to je značně rychlejší. Ale celkově je na práci s grafikou určena Nvidia Quadro, ta není určená pro hraní her (né, že by to ale nebylo možné :) )...

... při 3d modelování je také dost důležité mít dostatek RAM ..

U té ramky určitě radši jen jeden 8 GB modul než 2x4GB.
Dubotchugh yIpummoH.
User avatar
Velky Dyrian
The Dark Mages Mod Team
The Dark Mages
The Dark Forests Times
Dragonkiller
Dragonkiller
 
Posts: 5905
Joined: Tue Sep 25, 2012 5:04 pm

Re: Counseling / Poradna

Postby Richie » Thu Nov 28, 2013 8:35 pm

OK, díky za rady.

Ohľadom toho, že sa dá renderovať cez GPU viem, ale na Quadro momentálne určite nemám. :D Je to drahý špás. A tak renderovanie mám v pláne cez CPU a predsa, či radšej vraziť do 4 jadier alebo do 6 jadier. :?

Ako som spomenul, hry, predovšetkým tie nové, nemám moc v pláne.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Donec odio. Quisque volutpat mattis eros. Nullam malesuada erat ut turpis. Suspendisse urna nibh, viverra non, semper suscipit, posuere a, pede.
User avatar
Richie
The Dark Mages Mod Team
The Dark Mages
The Modders
The Man with the Whip
The Man with the Whip
 
Posts: 27514
Joined: Mon Sep 24, 2012 9:59 pm

Re: Counseling / Poradna

Postby Aeternitas » Thu Nov 28, 2013 8:35 pm

Vzhledem k tomu, ze ma v planu i hry, tak grafika je dulezita. 8-) 650 neni moc silne zelezo.
ImageImageImageImageImageImage
User avatar
Aeternitas
The Dark Mages Mod Team
The Dark Mages
The Modders
The Dark Forests Times
The Highest Dark Mage
The Highest Dark Mage
 
Posts: 34960
Joined: Mon Sep 24, 2012 8:15 pm
Location: Nordmar Highland
  topic author

Re: Counseling / Poradna

Postby Richie » Thu Nov 28, 2013 8:37 pm

Neprekrúcaj moje slová. :troll:
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Donec odio. Quisque volutpat mattis eros. Nullam malesuada erat ut turpis. Suspendisse urna nibh, viverra non, semper suscipit, posuere a, pede.
User avatar
Richie
The Dark Mages Mod Team
The Dark Mages
The Modders
The Man with the Whip
The Man with the Whip
 
Posts: 27514
Joined: Mon Sep 24, 2012 9:59 pm

Re: Counseling / Poradna

Postby Aeternitas » Thu Nov 28, 2013 8:38 pm

Cim? :shock:
ImageImageImageImageImageImage
User avatar
Aeternitas
The Dark Mages Mod Team
The Dark Mages
The Modders
The Dark Forests Times
The Highest Dark Mage
The Highest Dark Mage
 
Posts: 34960
Joined: Mon Sep 24, 2012 8:15 pm
Location: Nordmar Highland
  topic author

Re: Counseling / Poradna

Postby Richie » Thu Nov 28, 2013 8:39 pm

Richie wrote:Ako som spomenul, hry, predovšetkým tie nové, nemám moc v pláne.

Aeternitas wrote:Vzhledem k tomu, ze ma v planu i hry, tak grafika je dulezita. 8-) 650 neni moc silne zelezo.

:D :troll: 8-)
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Donec odio. Quisque volutpat mattis eros. Nullam malesuada erat ut turpis. Suspendisse urna nibh, viverra non, semper suscipit, posuere a, pede.
User avatar
Richie
The Dark Mages Mod Team
The Dark Mages
The Modders
The Man with the Whip
The Man with the Whip
 
Posts: 27514
Joined: Mon Sep 24, 2012 9:59 pm

Next

Return to OT: Hardware / Software

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests