Thanatos, jak to brzmi? Nazwa odbijająca się echem w uszach, wyłaniająca się z dawno zapomnianych czasów. Mroczny, złowrogi świat pogrążony w ciemnościach, porośnięty wysokimi starymi drzewami, których konary są podobne do wygiętych kończyn starców. Podróżnik, być może na pielgrzymce, przechodzi przezeń.

HISTORIA 1: Wszedłeś do tego świata, szukając własnej przeszłości oraz spokoju duszy. Podróżowałeś wiele lat, błądząc przez wzgórza i doliny Aclavii, zanim w końcu wkroczyłeś do zupełnie odmiennego rodzaju świata, świata cichej śmierci. Tutaj, nieopodal Granic, wszystko wydaje się dziwne i upiorne, ludzie nieprzyjaźni, a kraina mroczna i tajemnicza. Lecz nie tylko twa przeszłość i twe sny cię niepokoją, zdaje się, że coś jest ukryte w tych lasach. Ludzie się czegoś obawiają i to nie stworów z Północy, które od czasu do czasu przemierzają Granice. To coś znacznie bardziej niebezpiecznego. Nie chcą ci powiedzieć nic więcej. Jedynie niejasne aluzje w tym, co mówią, sprawiają, że zaczynasz niepokoić się tą tajemnicą.

HISTORIA 2: Ponadto, podczas twojej podróży przez świat, widziałeś przedziwne ornamenty o kształcie dwugłowego smoka, wskazującego gdzieś daleko w przeszłość. Nie wiesz, czego dotyczą, lecz dowiadujesz się, że tutaj, w północnych krainach mogą być jakieś wskazówki dotyczące tej zagadki. Jesteś świadom, że bardzo zbliżyłeś się do Granic. Ta kraina, Selavia, w jakiś sposób cię wabi, zupełnie jakby istniał jakiś związek pomiędzy tobą, a tym zapomnianym przez bogów świecie. Ludzie mówią, że prawdopodobnie istnieją przejścia przez skały, pozwalające przemierzyć Granice.

ŚWIAT: Ponura, posępna kraina. Musiałbyś być wyjątkowo rozważny, szalony bądź odważny, by wejść do lasów. Nie miejskiego parku, lecz prawdziwej dziczy. Wysokie klify, poszarpane skały, mroczne zakątki. Lepiej zatrzymać się przy ogniu z grupą ludzi, tak zdesperowanych jak ty, niż zostać samemu, błądząc wśród drzew. Samotnicy nie żyją długo. Powinieneś uważać na każdy ruch i każdy dźwięk. Las jest gęsty i śmiercionośny. Nigdy nie wiesz, co czai się za tobą.

LOKACJA: Kraina jest usytuowana w odludnym północnym zakątku królestwa zwanego Aclawią, tuż przy Granicach z Selavią. Możesz przeczytać o tych dwóch krainach w moich książkach z sagi Thanatos i Cry in the Rain or The King Death Trilogy. Sprawdźcie linki poniżej. Granice są niezwykle niebezpiecznym miejscem, unikanym przez wszystkich rozsądnych ludzi. Ponadto, według legend, w górach ukryto wiele skarbów, pozostawionych przez ludzi, którzy nie zdążyli uciec na południe. W godzinie śmierci, ci ludzie prawdopodobnie zastawili pułapki na trasie, którą przeszli, zatem szaleństwem zdaje się wyruszenie na poszukiwanie skarbów.

LUDZIE: Zdesperowane, dzikie osobniki w małych grupach, szukające czegoś, pragnące nie wiadomo czego. Nigdy nikomu nie wierzą. Złe czasy rodzą beznadziejnie nieśmiałych, lecz silnych ludzi. Zbierają się przy ogniskach, wpatrując się w płomienie, pogrążeni w złych myślach. Jak gdyby kraina miała na nich jakiś mroczny wpływ. Ktoś raz powiedział, że gdy spojrzysz w otchłań, otchłań spojrzy w ciebie.

INFORMACJE TECHNICZNE:

OGÓLNE: To samodzielna modyfikacja do gry Gothic II: Noc Kruka. Powinna zawierać cztery zewnętrzne lokacje: Miasta, Leśne Krainy, Góry i inne. Będzie w niej z pewnością dubbing, ponieważ wierzę, że modyfikacja bez mowy nie jest zbyt dobra i osobiście unikam takich modyfikacji. Modyfikacja będzie początkowo po angielsku, z angielską ścieżką dźwiękową, ale dam ją swobodnie przetłumaczyć na dowolny język. Sądzę, że jest wielu ludzi z wielu krajów, którzy potrafią wykonać dobre tłumaczenie. Lepiej skupię się na kontynuacji pracy nad modem.

HISTORIA: Będą przynajmniej dwa równoczesne wątki główne. Jeśli mnie znacie, będziecie wiedzieć coś o tych historiach. Po prostu przejrzyjcie moją stronę a może czegoś się dowiecie. Mogą być, lecz nie muszą, odniesienia do oryginalnej historii z Gothica.

POSTACIE: Każdy powinien mieć własne zwyczaje, wolę i osobowość. Nie chcę tworzyć pustych postaci. Każdy może mieć własną przeszłość, zainteresowania i obowiązki. Będą również obecne postacie z moich książek.

OBSZARY: Zadecydowałem również, że pierwsza wydana wersja moda Thanatos będzie miała jedynie jeden obszar i będzie to obszar Gór (więc obszar początkowy, w dawnych planach chciałem, by to miasta były obszarem startowym). Przyczyna jest taka, że chcę wydać moda im szybciej, tym lepiej. W tej wersji będę powoli dodawał coraz więcej obszarów, więc mod będzie rósł od dzieciństwa do niewiadomo czego.

OBRAZY: Obrazy 1 - 3 pokazują dwa obszary ze starszego projektu tylko do celów testowych. Nic więcej. Nie będą częścią ostatecznej wersji gry. Możecie ich użyć w waszych własnych projektach, jeśli chcecie (z dopiskiem w napisach końcowych). ZENy i 3dsy z tych dwóch obszarów są do pobrania poniżej. Poniższa lista opisuje wszystkie obrazy w sekcji obrazów:


ZESPÓŁ: Zespół tego projektu składa się jedynie z jednego człowieka, którym jestem ja. Zaletą jest, że wszystko, czego chcę, naprawdę robię i nie muszę polegać na innych. Nie ma zagrożenia rozpadnięcia się zespołu:). Wadą jest, że muszę wszystko robić sam. To wiele pracy i nie jest prosta. Lecz prace posuwają się naprzód.

WYDANIE (pierwszej grywalnej wersji): Jeszcze nie określona. To zależy również od zainteresowania społeczności Gothica.

CHCESZ POMÓC? Oczywiście mogę potrzebować pomocy. To nie jest konieczne, lecz możliwe. W tym momencie potrzebne mi są VOB-y, zwłaszcza drzew, krzewów czy czegokolwiek w krajobrazie. Również małe wieże, posterunki lub domy mogą być użyteczne. Przeglądałem bazę danych modderów, ale brakuje tych upragnionych rzeczy. Również możecie chcieć przetłumaczyć, zwłaszcza tą stronę, na własny ojczysty język. Nie krępujcie się. Mogę wtedy dodać wasze tłumaczenie tutaj, by każdy mógł czytać we własnym języku.

 

Mała lista zawartości:

 

Informacje ogólne:

(*Tłumaczeniem na język polski zajmie się nouwak z TheModders.org.)
 

Oryginalny język modyfikacji jest angielski.

Proszę zostawiajcie komentarze, sugestie, opinie, pytania albo przynajmniej parę słów. Opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zobaczę wasze zainteresowanie, będę pracował szybciej i prawdopodobnie lepiej. Jeśli nie zobaczę żadnej reakcji, to będzie bardzo demotywujące. Sądzę, że dodałem wiele informacji do dyskusji. Jest kilka możliwości w jakie można to robić. Otworzyłem pewne wątki na kilku forach:
 

Informacje na temat moddingu umieszczam w sekcji News oraz uaktualniam informacje dotyczące postępu prac.
.