Saving Restrictions - Omezení ukládání

Gothic II modifications

Saving Restrictions - Omezení ukládání

Postby Aeternitas » Wed Feb 12, 2014 10:51 pm

Hello guys,

I'd like to ask you one thing. Our team plans to add a very special feature and I'd want to know your opinion. The feature is as follows:

- There will be only special places, where you can save the game. Outside these places the saving will be impossible.

What we can?

- We can made this feature or we can drop this feature (in fact it's already built-in, but we can drop it even so)
- We can make this feature optional or obligatory

What do I ask?

I'd like to know -

1) What do you think about it? Do you find it positive or negative?
2) Would you prefer this feature to be optional or obligatory?
3) What places would you choose for saving if this feature is provided?

Your answers might help to make our mod so you wish it to be. 8-) I'd prefer your answers will be longer and give some reasons why you choose or wish this or this.

Thank you for your time. Aeternitas out. 8-)

---

Ahoj všichni,

Chtěl bych se vás zeptat jednu věc. Náš tým plánuje přidat do modifikací jeden velmi speciální feature a chtěl bych vědět váš názor. Feature obsahuje:

- Budou jen specifická místa, kde bude možno uložit hra. Mimo těchto míst je save nemožný.

Co můžeme?

- Můžeme udělat ten feature nebo tento feature vypustit (popravdě, on už udělán je, ale můžeme to stejně tak vypustit)
- Můžeme tento feature udělat volitelný nebo závazný

Na co se ptám?

Chtěl bych vědět -

1) Co si o tom myslíte? Co pozitivního nebo negativního?
2) Preferujete, aby byl tento feature volitelný nebo závazný?
3) Které místa vybrat na ukádání?

Vaše odpovědi nám můžou pomoct udělat ten mod tak, jak by jste si přáli. 8-) Preferuji, aby byli vaše odpovědi delší a přidali jste i nějaké důvody, proč jste si přáli nebo chtěli toto nebo toto.

Děkuji za váš čas. Aeternitas out. 8-)
ImageImageImageImageImageImage
User avatar
Aeternitas
The Dark Mages Mod Team
The Dark Mages
The Modders
The Dark Forests Times
The Highest Dark Mage
The Highest Dark Mage
 
Posts: 34960
Joined: Mon Sep 24, 2012 8:15 pm
Location: Nordmar Highland
  topic author

Re: Saving Restrictions - Omezeni ukladani

Postby helpo1 » Wed Feb 12, 2014 11:26 pm

Som za voliteľnosť tejto funkcie. Ja niekedy napríklad musím vypínať hru veľmi rýchlo, nutnosť dôjsť na to-a-ono miesto by mi asi veľmi po chuti nebola a stratiť všetok priebeh hry tiež nie. Pre mňa osobne by v tom bolo viac záporov ako kladov, ale niektorí hráči by to asi uvítali. Záleží na sile vôle človeka, lebo to isté sa dá (samozrejme) robiť aj pri normálnom hraní.
Čo sa týka miest na ukladanie, samozrejme tábory, mestá, možno nejaké svätyne (napríklad tie Adanove :troll:)... To predsa záleží od toho, čo všetko tam bude. :) 8-)
Image
User avatar
helpo1
Dragonkiller
Dragonkiller
 
Posts: 6012
Joined: Thu Feb 21, 2013 1:50 pm
Location: darkforests.info/forum

Re: Saving Restrictions - Omezení ukládání

Postby Tibron » Wed Feb 12, 2014 11:42 pm

Čus,

vím, že jsem se před rokem vytratil. Za to sorry.
Ale když už mi ta zpráva došla, tak přispěju svým názorem jako fanoušek Gothicu, v nejhorším příspěvek smažte ;)

Aeternitas wrote:1) Co si o tom myslíte? Co pozitivního nebo negativního?

Pozitivní
  • větší výzva
  • boj proti bugům - možná lepší šance na vytvoření "bezpečných zón pro save" - tj v nich by se nemělo stát, že se save pokazí a buď nejde nahrát nebo je v ze světa zmizí objekty nebo NPC, zavřou se brány a podobné Gothic nešvary
Negativní
  • boj proti bugům - Znemožnění častých uložení - na druhou stranu já jsem především kvůli bugům vždy často ukládal (na různé pozice), pak se mi kolikrát stalo, že jsem se musel vrátit až o třetí uložení nazpět, kde ještě bug nenatropil škody

Aeternitas wrote:2) Preferujete, aby byl tento feature volitelný nebo závazný?

2) Volitelné
Vždy mám radši přístup, kdy hráč ví co chce a to si zvolí.

3) Nevím, už jsem dlouho mimo, ale zajímavý by bylo udělat to nějak hezky herně - nabízí se při spánku, modlení, zavřené místnosti apod...

Hodně zdaru!!
Tibron
Beginner
Beginner
 
Posts: 37
Joined: Sat Dec 22, 2012 7:56 pm

Re: Saving Restrictions - Omezení ukládání

Postby Algirion » Thu Feb 13, 2014 9:14 am

Některý lidi maj jen jedny nervy a jen jeden počítač... Rozhodně volitelné :)
Algirion
Novice
Novice
 
Posts: 3
Joined: Tue Oct 09, 2012 2:28 pm

Re: Saving Restrictions - Omezení ukládání

Postby ElPitooo » Thu Feb 13, 2014 11:33 am

tak podľa mňa je to veľmi dobrý nápad, ktorý by mal byť ale voliteľný, keďže asi nie každý by s tým súhlasil a takto by sa vyšlo v ústrety každému a na ktorých miestach by sa malo ukladať? ťažko povedať ale ako už tu bolo spomenuté mohlo by to byť pri spánku, svätyniach a podobne
ElPitooo
Novice
Novice
 
Posts: 1
Joined: Wed Jul 17, 2013 5:40 pm

Re: Saving Restrictions - Omezení ukládání

Postby Darkenius » Thu Feb 13, 2014 5:26 pm

1) pro mě jako hráče - negativní
pro mě jako fajnšmekra - pozitivní (klidně bych si to alespon jednou zkusil)
pro mod jako takový - pozitivní (protože by se to od ostatních modů lišilo)
takže vede pozitivní :D
2) samozřejmě volitelný, protože závaznost by byla za trest
3) nejlepší na to by byly postele, ale jsem taky pro za svatyně a ohniště v táboře
Daemonium ab inferno.
User avatar
Darkenius
The Dark Mages Mod Team
The Dark Mages
The Modders
The Dark Forests Times
Dragonkiller
Dragonkiller
 
Posts: 7049
Joined: Thu Jul 04, 2013 4:49 pm

Re: Saving Restrictions - Omezení ukládání

Postby Hasisak » Sat Feb 15, 2014 12:36 pm

Určitě můžu mluvit za většinu běžných hráčů jako jsem já, že by tato možnost měla být určitě volitelná. Jak už tady někdo předemnou naznačil, někdy je třeba odejít od počítače narychlo a tak si tím pádem uložit hru hned na místě. Bylo by hrozné třeba po deseti minutách hraní tuto pozici ztratit.
Tímto vyjadřuji svůj názor pouze ve zkratkách- negativní, volitelné, tím pádem ani nemusím zmiňovat místa.
Hasisak
Novice
Novice
 
Posts: 1
Joined: Thu Jan 16, 2014 4:30 pm

Re: Saving Restrictions - Omezení ukládání

Postby Mike_SVK » Tue Feb 25, 2014 10:23 pm

Mne sa ten nápad páči, je to niečo nové a určite by som to chcel vidieť. :lol: Negatívom bude asi ešte vačšia náročnosť ale snáď sa to bude dať "rozchodiť". :troll:
Mike_SVK
Novice
Novice
 
Posts: 7
Joined: Thu Feb 06, 2014 3:01 pm
Location: Mudova chatrč. :)


Return to Mods of Gothic II

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

cron