Elex - nova hra od Piranha Bytes

Forum concerning all the Gothics

Re: Krčma u "Nesmrtelného Mága"

Postby Vaana » Fri Apr 21, 2017 2:10 pm

Právě vyšel trailer na ELEX 8-)
ENG

GER


Moc se mi to teda upřímně nelíbí :(
ImageImage
User avatar
Vaana
The Dark Mages Mod Team
The Dark Mages
The Dark Forests Times
General
General
 
Posts: 3082
Joined: Thu Jan 31, 2013 6:07 pm
Location: Bažinný tábor

Re: Krčma u "Nesmrtelného Mága"

Postby Kaiser » Fri Apr 21, 2017 2:20 pm

Všimně te si, že se vyhnuli tomu ukázat hru - :troll:
Tak, mě se líbí ta myšlenka, konečně dává smysl proč SCIFI a středověk dohromady :)
bohužel se obávám že potencionál to naplní tak ze 30% :(

Hru si určitě nekoupím, teda. Pokud nepřekvapí. Stejně na ni nemam čas, chyba Piraní, jejich dva Gothci jsou záležitost na celý život :troll:
:)
Kaiser
The Dark Mages Mod Team
The Dark Mages
The Dark Forests Times
Unknown hero
Unknown hero
 
Posts: 18441
Joined: Tue Sep 25, 2012 9:25 pm

Re: Krčma u "Nesmrtelného Mága"

Postby Vaana » Fri Apr 21, 2017 2:28 pm

Já si naopak myslím že Sci-fi a "středověká" fantazie by od sebe měly být co nejdále. Míchání těchto dvou stylů mi prostě nějak nesedí.
Pokud budou měnit "gameplay" jak říkali tak si hru kupovat nebudu (Leda kdyby byla někdy na Steamu ve slevě 8-) ) . Už v posledních dvou Risenech stojí gameplay za nic. Útok trvá půl hodiny než se hero dvacetkrát s mečem otočí takže v tom žádná "strategie" není. K tomu vás celou hrou doprovází další NPC. Starý styl Gothicu "můžeš jen tam kde přežiješ" bude asi také vyhozený. To znamená že hero se bude moct projít po celém světě a každé NPC bude stejný level jako hero.
Podle mě piraňě snaží moc zalíbit americkému trhu. Kdyby se soustředili na ten evropský tak by to bylo mnohem lepší.
ImageImage
User avatar
Vaana
The Dark Mages Mod Team
The Dark Mages
The Dark Forests Times
General
General
 
Posts: 3082
Joined: Thu Jan 31, 2013 6:07 pm
Location: Bažinný tábor

Re: Krčma u "Nesmrtelného Mága"

Postby Kaiser » Fri Apr 21, 2017 2:32 pm

Vaana wrote:Podle mě piraňě snaží moc zalíbit americkému trhu. Kdyby se soustředili na ten evropský tak by to bylo mnohem lepší.


Smutná pravda.
:)
Kaiser
The Dark Mages Mod Team
The Dark Mages
The Dark Forests Times
Unknown hero
Unknown hero
 
Posts: 18441
Joined: Tue Sep 25, 2012 9:25 pm

Re: Krčma u "Nesmrtelného Mága"

Postby Aeternitas » Fri Apr 21, 2017 8:15 pm

Zkoukl jsem oba, nemecky a i anglicky. Obrazky jsou stejne, ale ten hlas ... nemecky silne pripomina Gothic, anglicky absolutne ne. Me se to nemecke video libi, anglicke ne. Rozumim oboum, ale nemecke ma atmosferu Gothicu. Patrne, ze to mluvi nekdo, kdo mluvil nejakou postavu v Gothicu. Uz ale nevim kterou.

Hra to muze byt dobra. Zalezi, jak to udelaji. Ze se orientuji na americky trh? A podle ceho to usuzujete? Blizzard je take americky a dela dobre hry. Elex jsem nehral, ani nevidel gameplay, tak tezko zatim usuzovat, ale ten namet, zniceny svet v troskach se mi libi. Michani do toho magie? Proc ne? Takovych her je mnoho a mnohe jsou hity.

Ja si Elex taky nekoupim, proc taky? Nemam cas hrat hry. A ovsem, pratele, ruku na srdce, at uz PB udela cokoliv, dokud se to nebude jmenovat Gothic, tak tomu sanci nikdo z vas neda. Jestli pak jo, to je otazka.
ImageImageImageImageImageImage
User avatar
Aeternitas
The Dark Mages Mod Team
The Dark Mages
The Modders
The Dark Forests Times
The Highest Dark Mage
The Highest Dark Mage
 
Posts: 34960
Joined: Mon Sep 24, 2012 8:15 pm
Location: Nordmar Highland
  topic author

Re: Elex - nova hra od Piranha Bytes

Postby Darkenius » Fri Apr 21, 2017 10:34 pm

Videl jsem nejake ukazky z hrani, ale uz to neni ono. Je tam az moc modernich prvku na me, silne pripominajicich The Last Of Us.
Daemonium ab inferno.
User avatar
Darkenius
The Dark Mages Mod Team
The Dark Mages
The Modders
The Dark Forests Times
Dragonkiller
Dragonkiller
 
Posts: 7049
Joined: Thu Jul 04, 2013 4:49 pm

Re: Elex - nova hra od Piranha Bytes

Postby Vaana » Fri Apr 21, 2017 10:35 pm

A podle ceho to usuzujete?

Celou hru můžete dohrát bez toho aby jste si cokoliv upgradovali, NPC vám pomáhají celou hru, Hero může otočit hlavou ke zdi, dělat kotrmelce do zdi a je nesmrtelný, skoro každý souboj ve hře je kombinace mačkání tlačítek na útok a úskok.
To je takový styl amerických her

For "American-style", the experience is more about romanticism. The aesthetic experience of the theme. Even at times, to the cost of fairness and balance.
For "Euro-style", the experience is more about logic & optimization. It's an exercise of reason and individualism. It doesn't provide the "escapism" sought in American-style, but it does provide the players a rewarding experience of accomplishment when the game is over. "I started with nothing/little, but by careful use of my resources that were bound by limitations, I was able to accomplish/create/generate this!"


Tím nemyslím že ten americký je špatný jen to není pro mě. Myslím že i opatrná kombinace evropského a amerického stylu by mohla vytvořit něco úžasného.

Našel jsem video které ukazuje některé tyto prvky a porovnává je s prvním Gothicem. Nachází se tam pár menších spoilerů.


A ovsem, pratele, ruku na srdce, at uz PB udela cokoliv, dokud se to nebude jmenovat Gothic, tak tomu sanci nikdo z vas neda. Jestli pak jo, to je otazka.

Na tom až tak moc nezáleží. Třeba Risen 1 považuji za skvělou hru protože se v ní nachází "Gotické" prvky které byly v předchozích PB hrách. Když se tam takové prvky nenachází tak hra pro mě přestane být zajímavá a stane se jednou z mnoha nevýrazných her.
ImageImage
User avatar
Vaana
The Dark Mages Mod Team
The Dark Mages
The Dark Forests Times
General
General
 
Posts: 3082
Joined: Thu Jan 31, 2013 6:07 pm
Location: Bažinný tábor

Re: Elex - nova hra od Piranha Bytes

Postby Kaiser » Mon Apr 24, 2017 9:11 pm

Novy gothic uz nebude nikdy na 99,99%. Alespon skutecny gothic v enginu 1 a 2.
:)
Kaiser
The Dark Mages Mod Team
The Dark Mages
The Dark Forests Times
Unknown hero
Unknown hero
 
Posts: 18441
Joined: Tue Sep 25, 2012 9:25 pm

Previous

Return to Gothic

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

cron