DEMON FROM HELL POVÍDKA

Concerning fanart stories and books

Re: DEMON FROM HELL POVÍDKA

Postby Kaiser » Tue Dec 30, 2014 2:08 am

Ježišmarjá :D :D

To je náhoda, mám něco podobného, a něco s bonusem navíc ikdyž to bych si raději nechal pro sebe :chacha2:
:)
Kaiser
The Dark Mages Mod Team
The Dark Mages
The Dark Forests Times
Unknown hero
Unknown hero
 
Posts: 18441
Joined: Tue Sep 25, 2012 9:25 pm

Re: DEMON FROM HELL POVÍDKA

Postby Aeternitas » Thu Dec 17, 2015 9:49 am

Precetl jsem uz 50 procent a neco a jedu dal. Recenze bude asi delsi. :troll: Ale bavi me to a je fajn, ze jsi to napsal. 8-)
ImageImageImageImageImageImage
User avatar
Aeternitas
The Dark Mages Mod Team
The Dark Mages
The Modders
The Dark Forests Times
The Highest Dark Mage
The Highest Dark Mage
 
Posts: 34960
Joined: Mon Sep 24, 2012 8:15 pm
Location: Nordmar Highland

Re: DEMON FROM HELL POVÍDKA

Postby Darkenius » Thu Dec 17, 2015 9:57 am

Je zajímavé, že tu povídku jsem plánoval napsat už od mala. Ještě by to chtělo dostat tu povídku do nějaké herní podoby, což by bylo ještě zajímavější. Musel bych ji ale pořádně rozvinout - přidat postavy, zápletky, monstra apod.
Daemonium ab inferno.
User avatar
Darkenius
The Dark Mages Mod Team
The Dark Mages
The Modders
The Dark Forests Times
Dragonkiller
Dragonkiller
 
Posts: 7049
Joined: Thu Jul 04, 2013 4:49 pm
  topic author

Re: DEMON FROM HELL POVÍDKA

Postby Aeternitas » Sat Dec 19, 2015 6:23 pm

Precteno. 8-) Tak recenze.

Rozhodne nebudu vypisovat vse, na co jsem narazil, spis jen to, co jsem si zapamatoval. Celkove se da rict, ze me to velmi bavilo a jen skoda, ze uz to nepokracuje. Dokazal bych si predstavit, jak to jde dal. Jsem rad, ze to autor vytvoril, i kdyz kritika bude patrne tvrdsi, nez on doufal.

Co se tyce obsahu a deje, je to velmi zajimave a napinave. Urcite jsem se nenudil a porad se neco delo. Autor patrne zamerne se nezdrzuje popisy a dej je velmi rychly. Pro me, jak znalce Gothic prostredi a jeho zakonitosti, to bylo dobre citelne, ale pro nekoho, kdo Gothic nikdy nehral, by to bylo patrne velmi matouci a mnohdy nesrozumitelne. Troufl bych si tvrdit, ze pro cloveka neznaleho Gothicu to skutecne neni urceno a neni moc vhodna cetba.

Pokud se dotknu deje, tak zacatek je velmi temny, vypraveni se Satanem skutecne temnota sama. Plneni ukolu vsak podivne rychle a snadne. To mi prislo nerealne mirne. Budu rikat hlavni postave hero, aby to bylo kratsi. Hero je skutecne bijec a nic ho nezastavi. Vse plni bez problemu a i kdyz mu autor pripise obcas nejake problemy, tak jsou popsany tak, ze ctenar tomu moc neveri. Autor pise nepresvedcive.

Po rozmluve se Satanem se dostavame do nadsveti, ci jak se to jmenovalo. Velmi temny dej najednou otaci o devadesat stupnu a je z toho takova normalni Gothic story. Dej uz neni skoro vubec temny a ztraci to grady. Pro cloveka, co nezna Gothic to tady vlastne skoncilo. Najednou je dej uplne jiny a uplne jiny zanr, kde na zacatku se da rict, ze je to temny horor, tak nyni mame takovou detskou real fantasy. Tento obrat se mi zprvu vubec nelibil, ale pozdeji jsem si zvykl a pak uz se mi to libilo, protoze mam rad Gothic.

Co hero dal proziva, je ale obcas dost slatanina. Velmi casto je dej nepravdepodobny nebo nelogicky. Postavy jsou prazdne a chovaji se nerealne. Je videt, ze autor pise zpatra a nema to promyslene a pokud ma, tak ne moc dobre. Ja kdyz pisu, tak to taky pisu bez promysleni, ale to uz je treba mit s tim zkusenosti. Kdyz pisu ja, popisuju, co se deje, jakobych tam byl. Je to jakobych to videl a pak o tom napsal. Autor ale mi prijde, ze dej casto umele prodluzuje nebo podivne zakrucuje bez logickych souvislosti a mnohdy proti logice veci. Nektere vybrane priklady jsou nize.

Kdyz jsem se pak dostal az ke konci, tak jsem byl dost zklamany z vyvoje udalosti. Hero zabil Angie, coz bylo jakoby umele a popsano velmi neveryhodne. Dej pak konci velmi rychle az prilis rychle. Ctenar se ani nevzpamatuje a uz nema co cist. Chtelo by to k zaveru jeste par odstavcu, kde dej dojde do ztracena.

Ted bych mozna pripojil nektere veci, co skutecne mi prisli jako mimo. Nejsou vsechny, jen co jsem si zapamatoval nebo nekde poznamenal. Bylo jich tam ovsem mnohem vic:

1. Angie pri ceste do mesta rika, ze netusi, jak mesto je daleko, ale hned dava upresneni asi 10km. Jak to tedy muze vedet?

2. V jednom hotelu bydli 1/4 mesta. Wow. To znamena, ze 3/4 bydli mimo. To je skutecne mimo. Nedovedu si predstavit, ze ctvrtina obyvatel zije v jednom baraku a ostatni okolo. Pokud hotel je maly, mesto je malicke, pokud je mesto velke, tak to snad musi byt mrakodrap nebo panelak.

3. Angie rika, ze mesto nezna, ale je tak chytra, ze o nem vlastne vi skoro vse. Nerealne, leda ze by doma mela net a vse si precetla.

4. Lovci vyvrazdi tabor a hero zbabele utika. Pri tom bandity vybiji po stovkach a bez zavahani. WTF?

5. Hero nic nevi o amuletu, ale Angie zachrani zivot, ale otci se ani nepokusi a prohlasi, ze uz to nejde. Jak to muze vedet?

6. Hero nakupuje, ale penize nema ani nemuze mit. Odkud asi, kdyz je tam novy?

7. Sto mecu ma vykovat za den. To by zvladla snad jen vyrobni masina. Spocitej si, kolik to je na minutu a nekde si precti, co to vsechno je za praci a um udelat vubec jeden mec. To je uplne mimo. Podobne brneni. To je jeste horsi.

8. Hero jde pro jidlo, protoze Angie bude mit jiste hlad, ale nedela mu problem skoncit praci u kovare az do vecera. Byt jeho pritelkyni, tak mu dam kapky.

9. Kovar plati hera kralovsky, ale nikde se nedohodli na podminkach prace.

10. Prvni sex meli Angie a hero az pozdeji, ale dej je popsan tak, jako by to bylo v jeskyni v desti. To mi pak prijde jako dve deti, co se pomazli a konec, ale ne dospeli lidi. Dej je ale popsan spatne, takze ctenar nic netusi a mysli si, ze se ojeli, i kdyz to pozdeji je vyvraceno.

11. Mesto je od lovcu neuveritelne daleko, rika hero - to je jako jak daleko? - ale zas moc dlouho do nej Angie a hero nesli.

12. Kdo sel do ruin, byl sezran zviraty. To rika hero. A jak to vi? Vyhledal si to na netu nebo informacni tabuli?

13. Nektere postavy - Pierre, hero - se jednoduse a bez problemu priznaji k vyznavani Satana, jakoby to bylo normalni jak nosit ponozky. Tady bych to videl na dobry rajon pro inkvizici.

14. Hero presne vi, co je Pierruv styl. Skutecne? A odkud kdyz se znaji chvilku?

15. Kartovi vymazali pamet. Tady se to z fantasy stocilo do sci-fi? Jak to udelali?

16. Jak muze hero tusit, ze kdyz prodaji Pierrovy veci, ze to bude na dva mesice stacit? To delal soupis majetku nebo Pierre dal majetkove priznani?

17. Jaka je to technika, kdyz se odrazi kouzla mecem?

18. Hero Angie miluje a presto ji probodne a zabije. Autor nebyl nikdy zamilovany? To je uplny nesmysl. Navic velmi neveryhodne popsano.

To je jen vyber z cele rady nesmyslu, ktere autor napsal a mely by byt korigovany. Kterykoliv z nich je velka rana pod pas pro kvalitu povidky. Jeste se ale musim zminit o celem stylu vypraveni. Dej je prakticky bez popisu. To doslova a do pismene. Postavy proste hovori, ale autor jen velmi zridka popise dej. Z tech rozhovoru je ctenar nucen odhadovat, co se vlastne deje, coz nastesti neni problem.

Vadilo mi ale, ze kdyz mel dej gradovat, souboje, a podobne, autor jen nechal postavu zarvat Aaaaaaarg a bylo vzdy po vsem. To me skutecne zarazilo, cekal bych nejaky dej, popis, cokoliv, ale ne jen proste zarvani a je to vse. Ctenar si proste vse musi domyslet, coz neni v poradku. Tento styl nestyl autor pouziva velmi casto a deji to velmi skodi.

Uplne pominu chyby, tim myslim gramaticke, kterych tam bylo dost. Poznamku typu autor by si mel sve dilo po sobe precist a urcite by pak chyby opravil, bych si normalne odpustil, ale specialne pro Darka ji tu napisu, aby mel radost. :troll:

Ta recenze je velmi tvrda a Darka z toho mozna hrabne, mozna chytne infarkt, nebo urazim jeho ego. V tom pripade se omlouvam, ale popsal jsem to jen tak, jak jsem to citil a co mi nejvic razilo do oci. Urcite si ale nemyslim, ze je to vylozene spatne nebo na odepsani. Naopak. Libilo se mi to a nebyt tech veci vyse, bylo by to skvele dilo. Co mi trosku nesedelo, to bylo ta umela love-story, ktera mi prisla, ze autor proste popsiuje, co by sam chtel prozit, nez aby se zabyval nejakymi detaily ci verohodnosti deje.

Ted si asi Dark rekne, co nyni. Nekteri lidi by po takove recenzi asi skoncili s psanim, dilo smazali nebo podobny nesmysl. Pokud to autor udela, tak jen ukaze, ze to s psanim nemysli vazne. Ja osobne doufam, ze si ty rady vezme k srdci a pristi dilo bude bez chyb a excelentni.

Jeste mozna na zaver se autor bude ptat sam sebe, co ted s tim. Je tu mnoho pospanych chyb a podobne a co ja s tim mam delat? Vse opravit? Nesmysl. Dej uz jednou byl napsan a nema smysl neco menit. Jedinou vec, co muzu doporucit, je opravit pravopisne chyby nebo chyby casu, kdy autor(ovi :troll: ) obcas preskakuje z pritomneho na minuly a naopak, coz je takova zacatecnicka chyba. :troll:

Tak, to je snad vse. Tesim se na dalsi zajimave dobrodruzstvi, co nam Dark poskytne a preji autorovi, at se mu to vydari. 8-)
ImageImageImageImageImageImage
User avatar
Aeternitas
The Dark Mages Mod Team
The Dark Mages
The Modders
The Dark Forests Times
The Highest Dark Mage
The Highest Dark Mage
 
Posts: 34960
Joined: Mon Sep 24, 2012 8:15 pm
Location: Nordmar Highland

Re: DEMON FROM HELL POVÍDKA

Postby Darkenius » Sun Dec 20, 2015 10:50 am

Nejdelší recenze ever! A jsem za to vděčný. :mad2: :D

Měl jsem prostě v hlavě takový guláš a šíleně nízkou představivost. I logika mi tam chyběla. Však jsem taky většinou používal jen pravou hemisféru mozku. Ta levá dosti zaostávala. Pokud je tam i trochu toho sci-fi, tak to byl záměr. :troll:

Mě osobně vyhovuje dialogový styl psaní povídek. Vyjímka je u Bunkru a Galiela.

Arrrrggggg >>> Bezmocný protivník padá s hlasitým řevem na zem, pak bezvládně leží a teče z něj spousta krve. :troll:

Umělá love-story. Tu bych chtěl prožít každý. Bohužel realita je jiná. :lol: :troll:

Minulý čas s přítomným. Jsi si jistý, že jsem tam nedal i budoucí čas? :troll:

Tu svou povídku už jsem pěkně dlouho nečetl. Možná bych se ted' chytal za hlavu z toho, co jsem tam psal.
Daemonium ab inferno.
User avatar
Darkenius
The Dark Mages Mod Team
The Dark Mages
The Modders
The Dark Forests Times
Dragonkiller
Dragonkiller
 
Posts: 7049
Joined: Thu Jul 04, 2013 4:49 pm
  topic author

Previous

Return to Fanart stories and books

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest