Quests/Úkoly

The third part of Fallout

Quests/Úkoly

Postby Mahoney » Sun Sep 30, 2012 9:34 pm

Discussion about quests of Fallout III.
If you have any questions? PM ME

My section is TES

My section is Fallouts

Mahoney
Adventurer
Adventurer

topic author

Re: Quests/Úkoly

Postby Shoggot » Sun Sep 30, 2012 9:40 pm

Často nemají logiku a jsou často nezábavné. New Vegas se mnohem více vytáhnul a questy tam už dávaly smysl, týkaly se přímo dění ve světě a byly konzistentní vzhledem k lokacím.

Taková Tenpenny Tower je jedním z největších průserů scénáristů vůbec.
Shoggot
Scout
Scout

Postby Mahoney » Sun Sep 30, 2012 9:44 pm

Shoggot wrote:Taková Tenpenny Tower je jedním z největších průserů scénáristů vůbec.

Proč?
Jinak máš pravdu, questy ve trojce jsou často nezáživné. Docela mě bavili questy od Moiry, ale ne všechny.. až moc chození na můj vkus. A dobrý quest byl "Pokrevní bratrství" nebo tak nějak se to jmenovalo.

My section is TES

My section is Fallouts

Mahoney
Adventurer
Adventurer

topic author

Postby Shoggot » Sun Sep 30, 2012 9:54 pm

Mahoney wrote:
Shoggot wrote:Taková Tenpenny Tower je jedním z největších průserů scénáristů vůbec.

Proč?
Jinak máš pravdu, questy ve trojce jsou často nezáživné. Docela mě bavili questy od Moiry, ale ne všechny.. až moc chození na můj vkus. A dobrý quest byl "Pokrevní bratrství" nebo tak nějak se to jmenovalo.

Pokud se nad Tenpenny Tower člověk zamyslí, nedává to vůbec smysl.
Celý Fallout 3 nedává smysl. NIKDO ve hře nic neprodukuje, nevyrábí, nepěstuje. Na rozdíl od minulých her a NV nejsou ve hře žádné farmy, není nikde zmíněna ekonomika.
Postavy se přes den jen tak poflakují a v noci jdou do baru. Nikdo ale nijak nevydělává nijak peníze a nikdo nevysvětlí, kde se bere zboží za které lidé dávají ony peníze.

Lidé v Tenpenny Tower jsou vyzobrazeni jako bohatí. Ale co to znamená? Že mají celkem hezké šaty a bydlí na relativně hezkém místě? Proč je tedy ostatní nesnáší? Jejich bohatství není výsledkem žádných nájezdů nebo loupení. Prostě se jen mají dobře. Dělají stejně práce, jako všichni ostatní (tedy 0).

Rasismus proti ghůlům je taky směšný. Jistěže je tam nikdo nechce, jsou ozáření a mohou kdykoli nejspíš zdivočet, takže malovat obyvatele Tenpenny jako povrchní bigoty je dost rána vedle.
Navíc, ghůlové jsou ty opravdové svině.

A pokud nepominu ani to, že celý quest nejde vyřešit nijak rozumně a že každý výsledek je katastrofa, ačkoli řídit se selským rozumem, vše by mohlo dopadnout dobře...jediné správné východisko je quest vůbec neřešit. Což je pitomost.

A takhle to máte ve Foblivionu se vším.
Shoggot
Scout
Scout

Postby Mahoney » Sun Sep 30, 2012 9:59 pm

Shoggot wrote:
Mahoney wrote:

Proč?

Pokud se nad Tenpenny Tower člověk zamyslí, nedává to vůbec smysl.
Celý Fallout 3 nedává smysl. NIKDO ve hře nic neprodukuje, nevyrábí, nepěstuje. Na rozdíl od minulých her a NV nejsou ve hře žádné farmy, není nikde zmíněna ekonomika.
Postavy se přes den jen tak poflakují a v noci jdou do baru. Nikdo ale nijak nevydělává nijak peníze a nikdo nevysvětlí, kde se bere zboží za které lidé dávají ony peníze.

Lidé v Tenpenny Tower jsou vyzobrazeni jako bohatí. Ale co to znamená? Že mají celkem hezké šaty a bydlí na relativně hezkém místě? Proč je tedy ostatní nesnáší? Jejich bohatství není výsledkem žádných nájezdů nebo loupení. Prostě se jen mají dobře. Dělají stejně práce, jako všichni ostatní (tedy 0).

Rasismus proti ghůlům je taky směšný. Jistěže je tam nikdo nechce, jsou ozáření a mohou kdykoli nejspíš zdivočet, takže malovat obyvatele Tenpenny jako povrchní bigoty je dost rána vedle.
Navíc, ghůlové jsou ty opravdové svině.

A pokud nepominu ani to, že celý quest nejde vyřešit nijak rozumně a že každý výsledek je katastrofa, ačkoli řídit se selským rozumem, vše by mohlo dopadnout dobře...jediné správné východisko je quest vůbec neřešit. Což je pitomost.

A takhle to máte ve Foblivionu se vším.

Díky za vysvětlení :).
Já se k Tenpennymu přidal vždycky, hrozně se mi líbí ten výbuch :D.

My section is TES

My section is Fallouts

Mahoney
Adventurer
Adventurer

topic author

Postby Shoggot » Sun Sep 30, 2012 10:00 pm

Jo, exploze se mi vždy líbila taky. Průser zase je, že to nemá absolutně žádnou hloubku. Ta hra je mělká jak kaluž.
Shoggot
Scout
Scout

Postby Mahoney » Sun Sep 30, 2012 10:02 pm

Shoggot wrote:Jo, exploze se mi vždy líbila taky. Průser zase je, že to nemá absolutně žádnou hloubku. Ta hra je mělká jak kaluž.

Asi jo. Navíc to, že to Moira přežila mi přišlo jako blbost..:D

My section is TES

My section is Fallouts

Mahoney
Adventurer
Adventurer

topic author

Return to Fallout III